شرکت مفتاح رهنورد یکی از شرکتهای فعال در کشور است که با بکارگیری دانش فنی و نیروهای متخصص و نظامهای مدیریتی در زمینه واردات خودرو فعالیت می نماید دیدگاه کلان مدیریت شرکت توجه به اصول کیفیت است که به عنوان اصل اساسی و همیشگی سازمان می باشد
اشتراک
دسته بندی خودروها

انتقاد جانشین ناجا از کیفیت خودروهای داخلی

انتقاد جانشین ناجا از کیفیت خودروهای داخلی

به گزارش انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو ، سردار اسکندر مومنی صبح امروز در دومین روز از یازدهمین همایش روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، با اشاره به کاهش آمار تلفات حوادث رانندگی در دهه گذشته از ۲۸ هزار نفر به ۱۶ هزار تن، گفت: بالاترین آهنگ کاهش تلفات حوادث رانندگی در دنیا را داریم و من به همین خاطر دست تک تک همکارانم را می‌بوسم.

وی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که ناجا هم در حوزه تجهیزات و امکانات و هم در حوزه معیشت تغییراتی را در سال ۹۵ داشته باشد.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه امسال کاهشی ۳ درصدی در تعداد کشته‌شدگان حوادث رانندگی داشتیم و به عبارتی ۴۵۰ نفر کمتر کشته شدند، افزود: البته این ۴۵۰ نفر یک عدد مطلق است و اگر آن را با نسبت افزایش سفرها و خودروها مقایسه کنیم، رقم آن بیشتر می‌شود.

مومنی با تاکید بر اینکه در سال آینده نیز باید با همت و مشارکت خودمان و همکاری مردم برای کاهش تلفات رانندگی اقدام کنیم، تصریح کرد: در دیگر حوزه‌ها از جمله حوزه خودرو تحول چندانی رخ نداده و بعید است که در سال آینده نیز اتفاقی رخ دهد.

وی ادامه داد: در مصاحبه‌های متعدد بارها گفته شده که کشور ما از نظر دانش فنی قوی بوده و ما مشکلی در صنعت خودروسازی به لحاظ دانش نداریم، اما مشکلات ما ساختاری است. رقابت و نظارت باید در کنار حمایت صورت گیرد اما متاسفانه در کشور ما رقابت وجود ندارد و حتی قوانین و مقررات نیز توسط خود خودروسازان تغییر پیدا می‌کند و در چنین شرایطی هیچ چیزی مشخص نخواهد بود.

به اعتقاد مومنی، وام خودرو مشکل را حل نمی‌کند. زمانی که بازار داخلی اشباح شده و وارد بازار جهانی و منطقه‌ای نشویم، مشکلات حل نشده و امیدی نیز به بهبود کیفیت نخواهد بود. باید نسبت به ارتقای کیفیت و ایمنی خودروها اقدام کرده و بازارهای جهانی را مدیریت می‌کردیم.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: دلیل عدم افزایش کیفیت خودروها ساختاری بوده چراکه در کشور ما رقابت وجود نداشته و دستگاه‌های نظارت کننده و حمایت‌کننده نیز یکی است.

مومنی اضافه کرد: در این شرایط باید با تکیه بر همکاری مردم و توان داخلی و همچنین ظرفیت رسانه‌ها برای کاهش تلفات حوادث رانندگی استفاده کنیم.

  • 2016-03-08
  • دلیل عدم افزایش کیفیت خودروها ساختاری بوده چرا که در کشور ما رقابت وجود نداشته و دستگاه‌های نظارت کننده و حمایت‌کننده نیز یکی است.

نام و نام خانوادگی

وب سایت

آدرس ایمیل

نظر شما


نظر خود را در مورد این خبر وارد نماید

لیست نظرات
بالا
0px
انتقاد جانشین ناجا از کیفیت خودروهای داخلی