شرکت مفتاح رهنورد یکی از شرکتهای فعال در کشور است که با بکارگیری دانش فنی و نیروهای متخصص و نظامهای مدیریتی در زمینه واردات خودرو فعالیت می نماید دیدگاه کلان مدیریت شرکت توجه به اصول کیفیت است که به عنوان اصل اساسی و همیشگی سازمان می باشد
اشتراک
دسته بندی خودروها

سوبارو از مدل « WRX STI تایم اتک » رونمایی کرد

سوبارو از مدل « WRX STI تایم اتک » رونمایی کرد

این مدل جاده ای مسابقه ای که به پشتوانه شعبه آمریکایی سوبارو تولید شده « WRX STI تایم اتک » (زمان حمله) نام گرفته که حاکی از آغاز همکاری مجدد این خودروساز ژاپنی با شریک انگلیسی خود؛ پرودرایو می­باشد که زمانی خودروهای سوبارو برای مسابقات WRC را آماده می­کرد. (و در حال حاضر به مالکیت بخش تیونینگ فورد یا FPV درآمده است.)

دقیقا مشخص نیست پرودرایو چه تغییراتی در مدل تایم اتک نسبت به نمونه استاندارد WRX STI ایجاد کرده است اما میتوان به بدنه پهن تر، تایرهای بزرگ تر، تغییر در ارتفاع و بازطراحی کامل آئرودینامیکی خودرو به عنوان تفاوت های شاخص نسبت به نمونه استاندارد این سدان کوچک اشاره کرد.

همانطور که در آزمایش پیست هفته گذشته مشخص گردید و بعدها نیز رسما اعلام شد، هدایت WRX STI تایم اتک بر عهده راننده انگلیسی رکوردار فعلی این مسابقات مارک هیگینز خواهد بود.

باید خاطرنشان کرد که هیگینز در سال ۲۰۱۴ با سرعت متوسط باورنکردنی ۱۸۷ کیلومتر در ساعت در تقریبا تمام مسیر ۶۰ کیلومتری مسابقات Isle of Man ، و اتفاقا با یک WRX STI دیگر موفق به ثبت زمان ۱۹ دقیقه و ۲۶ ثانیه به عنوان بهترین رکورد این مسابقات شد.

با وجود دشواری های فراوان در بیش از ۸۰ درصد مسیر مسابقه با مسیری سروکار داریم که ادعا میشود چالش برانگیز ترین و خطرناک ترین مکان برای یک مسابقه سرعت میباشد. با وجود جاده های باریک، پستی و بلندی زیاد، درختکاری در تمام مسیر، صخره ها و دیواره هایی به همراه تیرهای برق و حتی گوسفندهایی که باید از برخورد با آن اجتناب شود، هیگینز باز هم موفق به ثبت بالاترین سرعت ۲۵۸ کیلومتر در ساعت با STI 2.5 لیتری و ۳۱۵ اسب بخاری خود شد.

اکنون آنطور که در خصوص نسخه جاده ای سوپر تیونینگ شده WRX STI ادعا میشود، انتظار میرود با خودرویی روبرو شویم که به طور قابل ملاحظه ای از نمونه خیابانی پرقدرت تر است. البته گفته میشود حتی با وجود موتور ۵۰۰ اسبی، WRX تایم اتک بعید است بتواند رکورد گروه موتورسیکلت ها را که توسط جان مک گینس در سال ۲۰۱۵ و با زمان ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه ثبت گردید را جابجا کند. رکوردی که در آن سرعت متوسط موتورسوار به ۲۱۴ کیلومتر در ساعت رسید.

امسال هیگینز و سوبارو در اندیشه شکستن رکورد مسابقات سالانه Isle of Man TT که در ۳۰ می آغاز میشود برنامه ریزی میکنند.

  • 2016-05-08
  • به گزارش اخبار خودرو ، شرکت سوبارو اخیرا نمونه جاده ای WRX STI را رونمایی کرده و امیدوار است این مدل رکورد جدیدی در مسابقات Isle of Man در ماه می پیش رو به ثبت برساند.

نام و نام خانوادگی

وب سایت

آدرس ایمیل

نظر شما


نظر خود را در مورد این خبر وارد نماید

لیست نظرات
بالا
0px
سوبارو از مدل « WRX STI تایم اتک » رونمایی کرد